top of page

o nás

Divadlo z Truhlice je zájezdové divadlo ze Zlína. Náš repertoár obsahuje inscenace pro děti i dospělé.

Dětskému divákovi se věnujeme takřečeno denně - jezdíme po školkách a Kulturních institucích, kde s naší pohádkovou dvojicí  - Truhlíkem a Truhličkou (což jsou skřítci z Truhlice) s dětma zábavnou formou řešíme základní problémy všedních dnů, jako jsou například stolování, etiketa, hygiena, oblékání, ekologie... V inscenacích  herci zpívají, doprovázejí se hrou na hudebních nástrojích a do děje zapojujou i diváky.

V inscenacích si taky dáváme záležet na iluzivních a profesionálně zpracovaných rekvizitách, kulisách a kostýmech, čemuž se mnohé zájezdové divadla z důvodu absence výtvarníka vyhýbají. Dvojice Truhlíka a Truhličky má například všechny rekvizity, které pocházejí z vnějšího světa zvětšené, protože oni sami jsou jakožto skřítci malí.   

Pro dospělé naše divadlo inscenuje komedie, které odkazují na doby ne až tak dávné - doby, kdy byli Češi a Slováci jedním národem, a rozumět a porozumět si bylo snažší než dnes.

O nás
Minulost

minulost

Divadlo z Truhlice vzniklo v roku 2017 jako projekt Michaely Vrbové a Jakuba Janíčka.  Tehdy poprvé vznikla myšlenka obohatit divadelní instituce působící v Zlínském kraji o pohádkovou dvojici, která by nejen na divadelní prkna, ale i do školek přinesla výpravnější inscenace. Tak vznikli Truhlík a Truhlička - skřítci z Truhlice. Jako první epizoda téhle dvojice vznikla v létě 2018 inscenace Stolování, následovala ji Vánoční Hvězdička, a na začátku roku 2019 i Správná Hygiena. Od začátku působení, na podzim roku 2018, zhlédlo představení přes 3000 dětí, a v roku 2019 tenhle počet každým dnem narůstá.

Od roku 2019 se repertoár rozrůstá taky o pohádkovou loutkovo-činoherní hudební frašku  Z Nebe, Pekla, na Zem!, napsanou na motivy pohádek bratří Grimmů, a taky o první večerní komedii pro dospělé: česko-slovenskou inscenaci Mezi mužem a ženou, která řeší vztahy mezi dvěma pohlavými, které jsou staré jako lidstvo samo.

budoucnost

Divadlo z Trulice směřuje k světlejším zítřkům, nehodlá se zastavit, a svým divákům (malým i velkým) bude nadále přinášet POhodu, svým  hercům divácký POtlesk, a všem zúčastněným  radostný smíCH - ve zkratce POPICH. Takže POPICHu zdar přátelé, uvidíme se v divadle.

Budoucnost
herci

lidi

recenze

recenze

Dagmar Holásková

MŠ Halenkovice

Přijeli k nám, do mateřské školy, v pátek 21.9.2018, aby děti naučili, jak se vaří špagety. A bylo to velmi zábavné učení! Děti se smály, zpívaly, tančily a přitom se naučily,  jak správně stolovat. Už se těšíme, co nás naučí příště!

MŠ Bojkovice

O tom, jak uvařit k obědu špagety, správně nachystat nádobí na stůl a vhodně stolovat, nás poučili Truhlík a Truhlička v pohádce plné legrace, písniček a nápaditých rekvizit :)

Harvancová Viola

MŠ Pitín

Dobrý den,

moc bych vám chtěla, jménem všech zaměstnanců i dětí, poděkovat za luxusní kulturní zážitek. Všichni byli nadšení. Já už méně, když mně místo divadla vyšlo školení. Budeme rádi, když budete mít zase někdy cestu kolem a zpříjemníte nám všední dny.

bottom of page