top of page

poznávací znamení  -  barevné vlasy

hádanka  -  jak vyhláskuješ Euro?

velikost bot  -  38

citace:

"KRETÉNIZMUS!"

"Když se mají lidi rádi, nepotřebují Vánoce ani narozeniny, aby si udělali radost."

" Divadlo je podivuhodná věc. Režisér nechápe, co chce autor, herci nerozumějí, co po nich chce režisér, a diváci nevědí, co se děje na jevišti."

"Chajzle, nesnášim Tě" (vyjádření lásky)

Nikola Hauerlandová

14.11.1989 Ostrava

Nika se narodila jako revoluční dítě – prodrala se na svět raději tři dny předem, aby mohla taky chřestit revolučními klíči. Tohle jí vlastně zůstalo dodnes – klíčky chřestí v kapse, a místo toho, aby je strčila do zámku, raději zazvoní na své spolubydlící, aby jí otevřeli.

 Nikčina cesta k divadlu byla už od mala jasně narýsovaná – možná to nebyla úplně přímka, ale narýsovaná byla. Nika se už od malička ráda předváděla. Nejdřív při orientačním běhu, pak ve střeleckém kroužku, později v Uhersko-brodském dramaťáku, nebo jako módní návrhářka na „Umprumce“ v Uherském Hradišti. Možná by z ní vyrostla skvělá návrhářka (její návrhy byli skutečně originální, nápadité a šokující), její odpor k šití ji však předurčil k umělecké dráze jiné – k dráze herečky (kdyby věděla co to obnáší, možná by raději překonala odpor k šití).

 Na studia herectví nastoupila v roce 2010 na Vyšší odbornou školu ve Zlíně, kde se potkává i se svými kolegyněmi Míšou Vrbovou a Julií Kamhalovou, a následují tři roky divoké jízdy na oři (téměř) vysokoškolského života.  Absolvuje v roce 2013, ale již v průběhu studií sbírá herecké zkušenosti v Hoffmanově Divadle, v Divadle scéna, v Divadle Pod čepicí, kde zahrála ikonické role ( Pipi dlouhou punčochu, Hermii, Princeznu, která ráčkovala,…). Nejen uměním je však člověk živ, takže mezi tím učila „dramaťák“ a „výtvarku“, dohlížela na správné krmení rejnoků v ZOO Zlín, moderovala, nahrávala spoty, nebo jste jí mohli potkat na různých akcích, kde maluje (nejen dětem) na obličej. V roce 2017 je však věčným ježděním již unavena a když přichází nabídka dělat redaktorku v TVS (Televize slovácko), váhá jen chvilku. Zde pracuje dodnes a divadlo je pro ní již jen radostí (a přivýdělkem ;)). Do Divadla z Truhlice jí chuť hrát a my doufáme, že ji neopustí dlouhá léta.

 Nika je vegetariánka a dlouholetá zastánkyně práv plyšových zvířat. Miluje vegetariánskou kuchyni a svého přítele (teda pokud nevečeří sardinky ;)). Ve volném čase se věnuje józe, běhu, posilovně, čtení, turistice a mobilu. Radost jí uděláte, když jí zavoláte na oběd do Prašádu (zdravá restaurace ve Zlíně), nebo na výlet do Nepálu.

Role:

Jana, Stela, Mimi, Olga, Luisa / Vše o Ženách /

bottom of page