top of page

poznávací znamení  -  chůze jako kačer

hádanka  -  jeden súdok a dva druhy vína v ňom

                                      čo je to?

velikost bot  -  44

citace:

"...nejsem Ježíš, jsem X-Man!"

"...beztak nikdo nikdy nepřizná, že víno nemá žádnou chuť..."

"...a tak nejdřív pověsila kočička pejska, a pak pověsil pejsek kočičku..."

"...ze speciální jednotky zůstalo po zásahu ekologickým nábojem krmivo pro rybičky... akvarijní. Jak říkám, ekologický obsah."

Jakub Janíček

15.12.1988, Bratislava

K divadlu se dostal díky rodině, a to již v útlém věku. Jeho rodiče měli (a dodnes mají) ochotnický soubor, ve kterém působil již od  pěti let (a dodnes občas působí). Tahle, jak s humorem říká, “rodinná tragedie” měla za následek, že když si měl vybrat, na jakou vysokou školu půjde, tak to bylo jasné. Herectví absolvoval v roku 2013 v Banskej Bystrici na Akadémii Umení. Poté se (jako mnoho dalších absolventů) protloukal životem jak se jen dalo. Na slovensnku se angažmá nečrtalo, a jelikož jeho čeština (jak ostatně můžete v  našich představeních slyšet) byla častými návštěvami kamarádů v Čechách s bezchybným přízvukem, rozhodl se zkusit štěstí tady. V roku 2015 začalo jeho působení v divadle SemTamFór. Odehrál zde tři sezony jak v inscenacích pro dospělé, tak v inscenacích pro děti. Dělal zde taky technika, řidiče a výtvarníka scény...jak to už v menších divadlách bývá. V roce 2018 v stálém souboru Divadla SemTamFór končí, a spolu se svou kolegyní Michaelou Vrbovou se vydávají na “vlastní společnou pouť divadelním světem”. V jeho hlavě vzkvetla myšlenka na pohádkovou dvojici Truhlík a Truhlička, kterých příběhy teď vymýšlí, sepisuje, kreslí, režíruje i hraje.

 

Ve volném čase se věnuje (taky) ochotnickému divadlu, sportu, kapele, čtení či malování. Má rád svíčkovou na smetaně se šlehačkou, plátkem citrónu a brusinkami a dobře načepované pivo. Radost mu udělá i  čokoláda (ta 300g), nebo prodloužení divadelních prázdnin. Nemá rád puding, rozinky, datle, červy a negativní lidi.

Role:

Truhlík  /Truhlík a Truhlička/

Muž  /Mezi Mužem a Ženou/

Anděl  /Z Nebe, Pekla na Zem/

bottom of page