top of page

poznávací znamení  -  tmavé vousy, vlasy, obočí a masité rty

hádanka  -  jak sundáš jednoruké dítě ze stromu?

velikost bot  -  45

citace:

"...co nepujde silou, pujde větší silou!"

"...ne, uděláme to takhle!"

" Ty nedopaluj!"

"...tělo si s tím poradí samo!"

a rada na závěr:

až budete potřebovat pomoct (s čímkoli), tak zavolejte Romanovi, on totiž nikdy neřekne ne.

Roman Straka

9.5.1988, Šumperk

 Do Divadla z Truhlice ho přivedla náhoda (zda a pro koho byla šťastná - Toť otázka). S Kubou Janíčkem se znají jako spolubydlící, a v roce 2018 spolupracovali oba dva v Divadle Mandala Volného na scéně inscenace Harry Potter a Kámen mudrců - Kuba jako scénograf a Roman jako technolog výroby. K premiéře inscenace nikdy nedošlo, ale tihle dva si u vytváření scény právě tady porozuměli.

 Roman chodil na základní školu v Dubicku, na gymnázium v Šumperku, kde se posléze rozhodl vystudovat i Vyšší odbornou školu zaměřenou na IT. Jakožto přirozeně inteligentní a ne moc hezký mladý muž (z nehezkosti  naštěstí vyrostl) se věnoval hlavně práci  ve strojírenském průmyslu - byl programátorem CNC strojů - v Zábřehu a blízkém okolí. Zde si koupil i byt, zrekonstruoval ho, koupil si terárium s hadem Ferdinandem d'Este, a čekal na ženu svého života. Ta v roce 2017 přichází, ale je ze Zlína. Roman se rozhoduje rychle - stěhuje se do Zlína, kde potká Kubu, Míšu, Niku (svou přítelkyni) a mnoho jiných lidí, kteří se pohybují kolem divadla. Tomuto umění propadne taky (musí, jinak by se doma sám nudil), a svými radami a svojským pohledem na věc se stává nepostradatelným pro přátele i pro Divadlo z Truhlice. 

 Má rád hory, turistiku, pravidelně  chodí do posilovny, jezdí na kole a neexistuje problém, který by nevyřešil. Je taky ideálním kamarádem do deště. Zbožňuje zvířata, slunečné počasí, brýle a brambůrky! Těma mu vždy uděláte radost.

 Až jednou vydělá dost peněz, odletí do Thajska a nikdo už o něm nikdy neuslyší.    

ROLE:

MUŽ /Vše o Ženách/

technolog výroby

technik

řidič

všerádce

bottom of page