top of page
DSC_0601.JPG

Truhlík a Truhlička

Vánoční hvězdička

Dvojice skřítků z čarovné truhlice, se kterou se možná některé děti setkaly již při pohádce O stolování,  se opět vrací, aby společně oslavila Vánoce. Ale jak vlastně vše připravit tak, aby to bylo správně a o čem ty Vánoce vlastně jsou? O dárcích? O dobrotách? O vánočním úklidu? Nebo o sněhové nadílce?

Vánoční pohádka, ve které se na Vánoce nachystáme, a připomeneme si klasické zvyky a obyčeje nejkrásnějších svátků v roce.

Truhlík a Truhlička jsou skřítci z čarovné truhlice (proto Truhlík a Truhlička), která dlouhou dobu ležela zapomenuta na půdě ve starém domě na venkově. Truhlici jednou našly děti, které přišly na návštěvu k prarodičům, a vypustily skřítky do našeho světa, který skřítci objevují.  Díky čarovné truhlici, která dokáže plnit přání, skřítci poznávají, jak běží život ve světě, sami se ve světě učí žít, a děti jim u toho pomáhají. Sem-tam skřítky něco naučí, a sami se něčemu přiučí taky.

V představeních herci zpívají, hrají na hudební nástroje, a do děje zapojují i diváky. Hravá forma, interakce, hezká výprava a energie herců tvoří představení, které si každý rád zopakuje.

Truhlík a Truhlička

Obsazení

Žánr: činoherní hudební pohádka

Délka představení: 40 minut

Postavy: Truhlík a Truhlička

DSC_0587.JPG

Jakub Janíček

Michaela Vrbová

bottom of page