top of page
DSC_0916_view.JPG

Truhlík a Truhlička

Skřítek Zubykaz

Truhlík a Truhlička mají moc rádi sladké (jako ostatně skoro každý), ale Truhlík to s oslazením života občas přehání. A navíc si občas ani večer, občas ani ráno a občas ani večer ani ráno nevyčistí zuby! A z občas, se pomalu ale jistě stává často! Truhlička si s ním neví rady! Naštěstí, na pomoc jí přijde skřítek Zubykaz! 

Pohádka o tom, že osladit si život je fajn, ale s ničím by se to nemělo přehánět...  a hlavně – zuby se čisttí alespoň dva krát do dne...

Truhlík a Truhlička jsou skřítci z čarovné truhlice (proto Truhlík a Truhlička), která dlouhou dobu ležela zapomenuta na půdě ve starém domě na venkově. Truhlici jednou našly děti, které přišly na návštěvu k prarodičům, a vypustily skřítky do našeho světa, který skřítci objevují.  Díky čarovné truhlici, která dokáže plnit přání, skřítci poznávají, jak běží život ve světě, sami se ve světě učí žít, a děti jim u toho pomáhají. Sem-tam skřítky něco naučí, a sami se něčemu přiučí taky.

V představeních herci zpívají, hrají na hudební nástroje, a do děje zapojují i diváky. Hravá forma, interakce, hezká výprava a energie herců tvoří představení, které si každý rád zopakuje.

Truhlík a Truhlička

Obsazení

Žánr: činoherní hudební pohádka

Délka představení: 40 minut

Postavy: Truhlík a Truhlička

DSC_0431_view.JPG

Jakub Janíček

Michaela Vrbová

bottom of page