top of page

Vše o Ženách

fb_cover1.png

“ Ženské srdce je hluboký oceán plný tajemství. ” přiznává Rose  (v téhle chvíli už Dawsnová) na závěr katastroficko-romantického snímku Titanic. A nám nezbývá než dodat - Nejen srdce. 

Ženy celé jsou jedno velké chodící tajemství ukrývající radosti i strasti, ponížení i pýchu, chlapy i ženy, dcery i syny… Roztomilá babička Rose to přiznává ve chvíli, kdy už ví, že tímto přiznáním nikoho nepobouří. Ale co kdyby to bylo jinak? Co kdyby  měla každý den každá žena možnost říct přesně to, co si myslí? Kdyby ženy nedrželo na “uzdě” dobré vychování, pýcha, nebo závist? Na tyhle (a mnoho dalších otázek) Vám odpoví Vše o Ženách.

Vše o Ženách Chorvatského dramatika Mira Gavrana před patnácti lety obletělo celý svět, Česko a Slovensko nevyjímaje. Mnoho Českých a Slovenských jevišť pohledem muže na ženský svět pobavilo tisíce diváků a mnohé inscenace baví diváky dodnes. Jako svou v pořadí druhou genderovou komedii (první je “Mezi mužem a Ženou) ve svojském zpracování Vám ji nyní přináší i Divadlo z Truhlice.

Pět příběhů trojic žen, které jakby vystoupily z Vašeho okolí. Příběhy o přátelství až za hranice únosnosti, o hluboké sesterské nenávisti a nekonečné lásce matky; o dětské i stařecké upřímnosti, nebo touze dostat se na vrchol kariérního žebříku doslova i přes mrtvoly! O hezkých botách a pečení dortu, o koktejlových šatech a sklence vína… o rodinné dovolené a fotografiích na zdi. Ale i o přetvárce a lži, o panice,  o křiku i o pláči, o lásce k dětem, mužům, by i ženám,.. o prasklém ventilu, svůdné rtěnce a nevhodné minisukni. Prostě o ženách.

Herečky Julie Kamhalová (které hlas můžete každý pracovní den dopoledne a večer slyšet v Rádiu Zlín), Nikola Hauerlandová ( tu zas můžete zhlédnout na obrazovkách TVS) a Michaela Vrbová (stálice Divadla z Truhlice) pro Vás odehrají pět příběhů, ve kterých se možná najdete taky. Nebo minimálně sousedky, kamarádky, či kolegyně.

Tři herečky, pět příběhů, patnáct žen...už chybíte jenom Vy.

Žánr: Komedie

Délka představení: 100 minut

Postavy - Ona, Ona, Ona a On

_MG_8530.jpg

Obsazení

Hrají:

Nikola Hauerlandová

Júlia Kamhalová / Aneta Bačíková

Michaela Vrbová

Roman Straka

Technika:

Jakub Krisl

Režie:

Jakub Janíček

Autorská práva k dramatickému textu v České republice zastupuje agentura Aura-Pont s.r.o., Veslařský ostrov 62, 147 00, Praha 4

Jakub Janíček

bottom of page